czwartek, 27 grudnia 2012

Koncert Chóru tuż tuż

Po świątecznym lenistwie mogliście zapomnieć, więc przypominam, że już w piątek 28 grudnia - o godz. 19 mury Galerii przejdą solidną próbę. Wytrzymałości na dźwięk oczywiście :) 

Wystąpi przed nami bowiem Chór Ekumeniczny z Karpacza, który wykona kolędy. Aha, tu przypomnieć też warto, że mimo zieleni za oknem, jesteśmy wciąż w okresie bożonarodzeniowym. 

Bilety na koncert w cenie 5 zł do nabycia przed wejściem.

Serdecznie zapraszam!

sobota, 22 grudnia 2012

Wesołych Świąt!


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenie wszystkim tym, którzy przez cały mijający rok byli z nami życzę, abyście ten świąteczny, wyjątkowy czas dobrze wykorzystali. Czerpcie z niego radość, siłę, cieszcie się spotkaniami z bliskimi, radujcie każdą chwilą i odpocznijcie od codziennej gonitwy.  

Wesołych Świąt! 

PS. U nas już nieco biało, choinki ubrane, zaczyna się gotowanie i pieczenie. Czuć nadchodzące Święta!


piątek, 21 grudnia 2012

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Ekumenicznego "Wang"

28 grudnia o godz. 19 
w Artystycznej Galerii Izerskiej będzie odbędzie się 
niezwykły koncert kolęd 
w wykonaniu dobrze znanego szerokiej publiczności 
Chóru Ekumenicznego z Karpacza działającego przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wang. 

Chór Ekumeniczny rozpoczął swoją działalność pod koniec 1996 roku. Powstał z połączenia grupy osób związanych z zespołem Wang przy parafii ewangelicko-augsburskiej Wang w Karpaczu i grupy śpiewających pasjonatów z parafii rzymskokatolickiej. Z czasem dochodzili do niego nowi członkowie, a Chór wciąż jest otwarty na osoby, dla których śpiewanie to pasja. 

Od 2001 roku dyrygentem zespołu, który wprowadza do jego repertuaru także nowe utwory jest Bernard Stankiewicz z Jeleniej Góry związany z Filharmonią Dolnośląską. Chór koncertuje często i w różnych miejscach. Zapraszany jest także poza granice naszego kraju. A publiczność już doskonale wie, że ich koncertów przegapić nie wolno. 

Bo są to wykonania mistrzowskie, które na długo zapadają w pamięć obecnych. 

Koncert w Kromnowie zapowiada się jako niezwykłe spotkanie. W atmosferze świątecznej, w niezwykłym wnętrzu, tak ważnym dla ewangelików (dawnym zborze), ale też dla nas wszystkich miejscu. Mam nadzieję, że magia i spokój miejsca pozwolą nam głęboko duchowo przeżyć to muzyczne spotkanie. 

Wstęp na koncert kosztuje symboliczne 5 zł. 

Serdecznie zapraszam! 


Pięknie, świątecznie - po Wigilii Sołeckiej


Dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, wspólne śpiewanie kolęd, miłe chwile przy zastawionym stole, piękna choinka pachnąca lasem, ozdobiona wieloma ręcznie robionymi cudeńkami, życzliwa atmosfera, ciepło płynące prosto z serc - z tym wielu z nas kojarzy się Wigilia Bożego Narodzenia.


Nie inaczej było dzisiaj podczas Wigilii wsi Kromnów, która już na stałe wpisała się do kalendarza imprez tej miejscowości i stała się lokalną tradycją, która spaja społeczność. I chociaż zapewne wciąż wielu mieszkańców nie docenia tego dnia i nie świętuje razem ze swoimi sąsiadami to ci, którzy przyszli na pewno nie żałowali. Bo było pięknie i wyjątkowo!

Na stole nie brakowało absolutnie niczego. Były pierogi, uszka, barszcz czerwony, ryby, ciasto i inne smakołyki. Wszystko oczywiście przyniesione przez mieszkańców Kromnowa. Pierwsi chętni na wspólną wigilię pojawili się tuż po godz. 16, niemal pół godziny przed rozpoczęciem wieczerzy. Kiedy zbliżała się jej godzina z niepokojem spoglądaliśmy na co chwilę otwierające się drzwi wypatrując w nich jednej osoby... Tak! Pana Edwarda oczywiście - sołtysa wsi. Przygotowania do Wigilii pochłonęły go na tyle, że pobiegł przebrać się w odświętny strój tuż przed rozpoczęciem kolacji. A bez niego - jak zgodnie wszyscy orzekli - nie zaczynamy. Na szczęście dotarł cały i zdrowy.

Wieczór umilił nam popis umiejętności małej Asi, która już cztery lata opanowuje trudną sztukę gry na skrzypcach. Specjalnie dla nas nauczyła się grać kolędy, które bardzo spodobały się obecnym. Tuż po zakończeniu jej występu panie zaczęły je śpiewać i atmosfera stała się naprawdę bardzo świąteczna.

Nie zabrakło rzecz jasna stałego punktu programu sołeckich Wigilii, czyli losowania obrazu namalowanego przez Edwarda Bilińskiego. Co roku los jest łaskawy dla jednej spośród zgromadzonych osób.

Dla mnie wieczór ten był wyjątkowy i zupełnie inny niż przed rokiem, kiedy oszołomiona nową pracą, obowiązkami, z głową pełną obaw, nie dałam się ponieść radości płynącej z takich wspólnych spotkań. Teraz siedziałam już wśród osób, które znam i które znają mnie - zdecydowana większość z nich to bowiem stali bywalcy imprez, które odbywają się w Galerii.

Podziękowania należą się wszystkim obecnym za to, że zechcieli spędzić wspólnie czas. Osobiście z całego serca dziękuję panu Edwardowi za to, że nie ustaje w organizacji Wigilii, pani Agnieszce za tryskającą energię, która zaraża, za ciągła gotowość do pomocy, jej dzieciom - Asi i Michałowi za kolędy, wspólne mycie naczyń i radość, którą promienieją, pani Jadzi za cierpliwość i wielką życzliwość.

Mam nadzieję, że spotkamy się za rok, ale w jeszcze większym składzie - mamy już pomysł na przyszłoroczną Wigilię.




wtorek, 18 grudnia 2012

Wigilia Sołecka

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Kromnowa na 
Wigilię Sołecką
która odbędzie się 
w najbliższy czwartek (20 grudnia) o godz. 16.30 

w pięknym wnętrzu Artystycznej Galerii Izerskiej. To już druga Wigilia w tym miejscu, co mnie osobiście bardzo cieszy i będzie mi niezwykle miło spotkać się z Państwem. Obiecuję, że w tym roku nie zaskoczy nas żadna awaria, nic nie spadnie na głowę - wszystko już z Górą ustalone ;-)

W tym dniu najważniejsze jest wspólne świętowanie i po prostu bycie razem, więc zostawcie na chwilę swoje domowe obowiązki, odstawcie świąteczne porządki, przełóżcie zakupy na inny dzień i przyjdźcie, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas. 

Świętowanie przy wspólnym stole umili nam występ Asi Gałek, która specjalnie na tę okazję ćwiczy już od długiego czasu kolędy.

Podobnie jak rok temu Wigilii będzie towarzyszył mini kiermasz wyrobów lokalnych artystów. 

Czekamy na Państwa!

czwartek, 13 grudnia 2012

Kto, co i kiedy, czyli szczegółowo o Jarmarku

Stali bywalcy i zupełnie nowe twarze. Ozdoby świąteczne, dużo biżuterii, ceramika, szkło, maskotki, domowe soki idealne na zimę, pyszne chleby, pachnące pierniki - to tylko cząstka tego, co pojawi się na świątecznym 

Izerskim Jarmarku Rękodzieła i Sztuk Wszelakich 

w Kromnowie.

A ten przypominam już w najbliższą sobotę

15 grudnia od godz. 12 do 17
A po Jarmarku o 17.30 otwarcie ostatniej w tym roku wystawy malarstwa Marii Maczkowskiej. 


A oto obiecana lista wystawców, o którą Państwo często pytacie:

1. Olga Jaros - biżuteria  i maskotki robione na szydełku (LolaArtStudio)
2. Magdalena Sienkiewicz - biżuteria i fotografie (MadeByMada)
3. Łukasz Telatyński - ceramika (pracownia Art-El z Dobkowa)
4. Agnieszka Jaśko i Agata Różańska (Galeria Kozia Szyja z Kopańca)- ozdoby świąteczne i ceramika
5. Magdalena Walków - biżuteria ekologiczna z recyklingu
6. Dominika Grudzień - stroiki i ozdoby świąteczne oraz... soki malinowe (Pracownia Artystyczna Pawie Oko)
7. Helena Kopczyk - ozdoby świąteczne, kompozycje florystyczne (IwStudio)
8. Marzena Grabowska - zawieszki witrażowe, obrazy
9. Olga Olszewska - stroiki, bombki zdobione metodą qullingu, biżuteria sutasz
10. Jadwiga Górniewicz - witraże
11. Monika Kwaśniak i Magdalena Barabasz - ozdoby świąteczne, obrazy na łupku, przedmioty zdobione techniką decoupage (Centrum Informacji Turystycznej w Starej Kamienicy)
12. Joanna Kozdęba - stroiki bożonarodzeniowe
13. Alicja Mysak-Policht - naturalne mydła i świece sojowe
14. Baby Izerskie - ozdoby świąteczne, biżuteria (Świetlica wiejska w Chromcu)
15. Agnieszka Ślipko-Strzałkowska - szkło fusingowe
16. Zosia Fryst - chleb żytni razowy i owsiany
17. Joanna Appelt - chleb, przetwory i eko-produkty
18. Ewa Pietrzak - pierniki, domowe ciasta i przetwory
19. Katarzyna Kwiatkowska - ręcznie malowane torby, tekstylia, kołnierzyki, szale, szkatułki (Mad Moiselle Hooch)
20. Małgorzata Tomczuk - ręcznie szyte maskotki
21. Marek Komorowski - nalewki owocowe
22. Cezary Rękas - domowe ciasta i naleśniki
23. Iwona Chrostek - stroki bożonarodzeniowe na drzwi
24. Ania Gałkowska - ręcznie szyte maskotki
25. Edyta Matusiak i Maciek Berezowski - ręcznie robione ramy do obrazów, oprawy do luster, malowane meble (Pracownia Ramiarsko-Artystyczna, Stara Kamienica)

Chyba nikogo nie pominęłam!

Do tego jak zapowiadałam wcześniej kolędy na żywo wykonywane przez zespół Fides.
Ok. 14 Jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy wiejskiej w Małej Kamienicy.
A o 17.30 otwarcie wystawy malarstwa pełnego dobrej energii Marii Maczkowskiej.

Zapowiada się ciekawy dzień. Bądźcie z nami!!!

czwartek, 6 grudnia 2012

Jarmark świąteczny już za chwilę

15 grudnia od godz. 12 zapraszamy na Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich - ostatnie spotkanie z lokalnymi twórcami w tym roku. 

To świetna okazja, aby zakupić upominki, znaleźć coś, co ozdobi nasze wnętrza, a może po prostu - na moment przed świąteczną bieganiną zrobić sobie mały prezent. Każdy znajdzie coś dla siebie i każdy w pięknym zabytkowym wnętrzu na moment chociaż odetchnie. 

Wśród stoisk nie zabraknie tych z dużym wyborem ozdób i stroików przygotowywanych specjalnie na te święta. Będą między innymi: Dominika Grudzień z pracowni artystycznej Pawie Oko, Helena Kopczyk z pracowni florystycznej IwStudio, Joanna Kozdęba, Olga Olszewska z bombkami zdobionymi metodą quillingu, Agnieszka Jaśko, która przywiezie między innymi piękne filcowe choinki i panie z Centrum Informacji Turystycznej w Starej Kamienicy z dużym wyborem różnorodnych ozdób. 

Nie zabraknie też ceramiki - będzie ją można kupić od Agaty Różańskiej z Kopańca i Łukasza Telatyńskiego z Dobkowa. Będzie jak zawsze różnorodna biżuteria od Olgi Jaros, Magdaleny Sienkiewicz, Agnieszki Ślipko-Strzałkowskiej. 
Będzie można także kupić witraże od Jadwigi Górniewicz i Marzeny Grabowskiej i wiele innych przedmiotów. 
Oczywiście nie zabraknie też chleba, który przywiezie do nas Zosia Fryst i Joanna Appelt. Będą też pierniczki, domowe przetwory i ciasta. 

Ale to nie wszystko. Od samego początku Jarmarku do godz. 14 ze sceny popłyną w Państwa stronę przyjemne dźwięki kolęd, które wyśpiewa zespół Fides. A tuż po nich o godz. 14.15 na deski wejdą dzieci z Małej Kamienicy, które już od długiego czasu przygotowują pod okiem Teresy Salawy-Sznul Jasełka. 
Po Jarmarku o godz. 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy Marii Maczkowskiej. 

Do tego gorąca kawa i czekolada i kawałek domowego ciasta plus przyjazna atmosfera. 

Wstęp oczywiście darmowy! Czekamy na Was!