wtorek, 13 maja 2014

Koncert na gongach i misach tybetańskich

Marzy się Państwu relaksująca kąpiel w dźwiękach?
Jeśli tak - zapraszam na koncert na misach o gongach tybetańskich w wykonaniu duetu Shanti, czyli
Barbary Warwaszyńskiej i Małgorzaty Gałwiaczek.
Koncert odbędzie się 7 czerwca o godz. 19 w Artystycznej Galerii Izerskiej.  


Gongi chińskie i misy tybetańskie stosowane są na Dalekim Wschodzie od 5 tysięcy lat. Dźwięki tych instrumentów wprowadzają ciało i umysł w stan głębokiego relaksu, uwalniają napięcia. Wibracje mis i gongów wytwarzają fale dźwiękowe wnikające głęboko w strukturę komórek, dzięki czemu wpływają na poprawę zdrowia fizycznego, redukują stres, zwiększają odporność psychiczną, poprawiają koncentrację i uwalniają energię twórczą.

Dla osób zestresowanych i wyczerpanych - dźwięki mis i gongów świetnie podnoszą nastój i usuwają zmęczenie, stabilizują pracę układu nerwowego. Dla osób poszukujących inspiracji - otwierają nowe horyzonty doświadczeń.
  Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi od 14 lat.

Koncert trwa około 40 minut. Cegiełki w cenie 10 zł można rezerwować wysyłajac mejla na adres: 
galeria.izerska@gmail.com lub przed wejściem na koncert. 


niedziela, 11 maja 2014

"Tęczowy balet skał" Janiny Peikert w Kromnowie

Do 19 czerwca w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie można oglądać fascynującą wystawę fotografii zatytułowaną "Tęczowy balet skał" Janiny Peikert. Dzisiaj odbył się wernisaż tej wystawy. Kto nie był - może już tylko żałować, bo fotografie z komentarzem i opowieściami ich autorki "smakują" jeszcze lepiej. 
Informacje o wystawie znajdziecie Państwo w jednym z wcześniejszych wpisów: http://galeriaizerska.blogspot.com/2014/05/teczowy-balet-ska-janiny-peikert-juz-w.html

A teraz zapraszam na krótką fotorelację z wernisażu:












Muzyczne obchody 10-lecia Polski w UE

1 maja w Artystycznej Galerii Izerskiej świętowaliśmy muzycznie 10-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na kromnowskiej scenie wystąpiła grupa kameralna Semplice z Jeleniej Góry, która jak zwykle oczarowała publiczność mistrzowskim wykonaniem tanga oraz Chór Harfa z Piechowic - który wykonał pieśni patriotyczne oraz rozrywkowe. Słuchaczom tak spodobał się dobór utworów, że zaczęli razem z chórzystami śpiewać. 
Gościnnie wystąpił zespół dziecięcy Kings of Dream.

Koncert patronatem honorowym objęła POSEŁ NA SEJM RP ZOFIA CZERNOW. 

Koncert był też okazją do krótkiego przypomnienia historii dzisiejszej Galerii, która mieści się w budynku kościoła ewangelickiego. Budynku, który jeszcze zaledwie kilka lat temu był kompletną ruiną, a stał się perełką dzięki wsparciu Unii Europejskiej - fundusze pozyskane z Unii pozwoliły na gruntowny remont tego miejsca i adaptację do nowych potrzeb.

Serdecznie dziękuję Pani Poseł za wsparcie naszych działań!

Oto krótka fotorelacja z koncertu:





















Sudecka Kraina Miniatur w Kromnowie

28 kwietnia był dniem ponurym, takim, w którym najchętniej zaszyłabym się w domu i świat oglądała tylko przez okno, wtulona w ciepłą kanapę z widokiem na ogień w kominku. Pomimo słoty, niskiej temperatury i szarości tego dnia z chęcią wsiadłam do samochodu i pojechałam do Galerii (mimo dnia wolnego). Są bowiem wydarzenia, które dodają energii i w oczekiwaniu na które jestem w stanie wykrzesać nieco sił nawet wtedy, kiedy ich brak...

Tego dnia do Artystycznej Galerii Izerskiej późnym wieczorem dotarły miniatury - SUDECKA KRAINA MINIATUR zawitała do Kromnowa. 





Kiedy zobaczyłam je na żywo mój zachwyt był naprawdę ogromny. To dzieła. I twórcy, czyli Jarosław Szczyżowski i Ola Orlińska-Szczyżowska moga mówić, że do ich zrobienia nie trzeba mieć talentu, a jedynie upór, cierpliwość i chęci, ale ja wciąż im nie wierzę. Nie wierzą też zwiedzający ekspozycję. Wszyscy podziwiają i uwierzyć nie mogą, że takie rzeczy powstają w prywatnym mieszkaniu, bez użycia skomplikowanego sprzętu ułatwiającego pracę.

Ola i Jarek - twórcy miniatur podczas wernisażu wygłosili prelekcję o domach przysłupowych 
Jeśli ktoś z Państwa jeszcze nie słyszał, czym jest Sudecka Kraina Miniatur powiniem koniecznie zajrzeć na stronę tego projektu: 
http://www.sudeckakraina.pl/
oraz na stronę patrona medialnego Galerii - portalu Góry Izerskie, gdzie znajdziecie Państwo relację z otwarcia:
http://www.goryizerskie.pl/?file=art&art_id=1524

Ekspozycję można zwiedzać w Artystycznej Galerii Izerskiej - do czego serdecznie zapraszam i namawiam!

czwartek, 8 maja 2014

"Tęczowy balet skał" Janiny Peikert już w niedzielę

„Tęczowy balet skał”
wernisaż wystawy fotografii
Janiny Peikert
11 maja godz. 16
Artystyczna Galeria Izerska w Kromnowie
Wystawę będzie można oglądać do 19 czerwca.


Fotografie, które składają się na wystawę „Tęczowy balet skał” wykonane zostały w miejscu, które dla wielu z nas na zawsze pozostanie nieosiągalne – w Kanionie Antylopy (Antelope Canyon) w stanie Arizona w Stanach Zjednoczonych. Miejscu świętym dla Indian Nawaho. Miejscu uznawanym za jedno z najpiękniejszych na ziemi.

Takie miejsca to raj dla fotografów, ale też pułapka. Jak bowiem sfotografować miejsce, które fotografowało już tysiące osób przed nami i ukazać jego wyjątkowość dostatecznie już osławioną?

Janina Peikert – autorka tej wystawy zapewne zadawała sobie te pytania. Czy znalazła na nie odpowiedź? O tym przekonacie się Państwo spoglądając na zdjęcia. A na nich widać cały majestat, siłę, niezwykłość Matki Natury – która przez miliony lat cierpliwie rzeźbiła skalne formy, aby dziś mogły nas cieszyć doskonałością. Niezwykłe meandry, spirale skał w połączeniu z grą świateł przenoszą nas w magiczny świat. Pełen tajemnic, emanujący radością. Tą najprostszą i najczystszą – którą niesie sama przyroda.
Widać tu harmonię, jakiś niepojęty ład. Widać wielkość – w duchu możemy spytać, kim wobec niej jesteśmy…

Janina Peikert - ur. w 1944 roku. Absolwentka fizyki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 1992 roku przeprowadziła się do Jeleniej Góry. Jest założycielką Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej, który prowadzi już czternasty rok.
Od kilkudziesięciu lat jest zapaloną podróżniczką - była już w ponad 50 krajach, na sześciu kontynentach m.in. w Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Peru, Nepalu, Indiach, Chinach, Japonii, Kambodży, Wietnamie, Tanzanii, Kenii, Australii, Nowej Zelandii. Fascynują ją niezwykłości rzeczy pozornie zwyczajnych i napotkani ludzie. Długoletnie zamiłowanie do fotografii przerodziło w pasję prezentacji cudowności elementów przyrody i świata.
Od roku 2007 jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym aktualnie pełni funkcję wiceprezesa. Od 2012 roku jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.