sobota, 1 marca 2014

Wernisaż Magdy Kuźniarz


Szkło w wielu odsłonach - szklane kwiaty, patery - przedmioty użytkowe, z drugiej - szklane rzeźby. Ta mieszanka to odzwierciedlenie walki, jaka wciąż toczy się w duszy artystki, której wystawę będzie można zobaczyć już od 8 marca w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Walki pomiędzy użytecznością 
a sztuką samą w sobie - czy słusznie oddzielone są te dwie sfery? Na to pytanie będziecie Państwo mogli sobie sami odpowiedzieć przyglądając się pracom Magdy Kuźniarz, która przygotowała piękną wystawę, która ucieszy Państwa zmysły. 

Na wernisaż wystawy Magdy Kużniarz pt. "Bliżej siebie" zapraszamy już 
8 marca o godz. 17 do kromnowskiej Galerii. 

Otwarcie wystawy uświetni swoim występem Justyna Piotrowska - poetka, aktorka, związana z wrocławskim Teatrem Na Bruku. Wykona ona swoje autorskie utwory z płyty zatytułowanej "Bliżej siebie". Magda Kuźniarz ta artystka pochodząca z Wrocławia. Studiowała na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego; zrobiła także aneks do dyplomu z malarstwa i rysunku u prof. Stanisława Kortyki. 
Jej zakres artystycznych działań jest szeroki - od malarstwa, grafiki przez ceramikę, szkło do projektowania wnętrz. Nie żałuje też swojego talentu pedagogicznego i swoimi 
umiejętnościami chętnie dzieli się z innymi podczas prowadzonych warsztatów. 

Od 10 lat mieszka na Pogórzu Izerskim - w miejscowości Wolimierz. Tutaj w jej pracowni - http://szklanakuznia.pl/pl powstają jej wyjątkowe dzieła. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz