niedziela, 11 maja 2014

Sudecka Kraina Miniatur w Kromnowie

28 kwietnia był dniem ponurym, takim, w którym najchętniej zaszyłabym się w domu i świat oglądała tylko przez okno, wtulona w ciepłą kanapę z widokiem na ogień w kominku. Pomimo słoty, niskiej temperatury i szarości tego dnia z chęcią wsiadłam do samochodu i pojechałam do Galerii (mimo dnia wolnego). Są bowiem wydarzenia, które dodają energii i w oczekiwaniu na które jestem w stanie wykrzesać nieco sił nawet wtedy, kiedy ich brak...

Tego dnia do Artystycznej Galerii Izerskiej późnym wieczorem dotarły miniatury - SUDECKA KRAINA MINIATUR zawitała do Kromnowa. 

Kiedy zobaczyłam je na żywo mój zachwyt był naprawdę ogromny. To dzieła. I twórcy, czyli Jarosław Szczyżowski i Ola Orlińska-Szczyżowska moga mówić, że do ich zrobienia nie trzeba mieć talentu, a jedynie upór, cierpliwość i chęci, ale ja wciąż im nie wierzę. Nie wierzą też zwiedzający ekspozycję. Wszyscy podziwiają i uwierzyć nie mogą, że takie rzeczy powstają w prywatnym mieszkaniu, bez użycia skomplikowanego sprzętu ułatwiającego pracę.

Ola i Jarek - twórcy miniatur podczas wernisażu wygłosili prelekcję o domach przysłupowych 
Jeśli ktoś z Państwa jeszcze nie słyszał, czym jest Sudecka Kraina Miniatur powiniem koniecznie zajrzeć na stronę tego projektu: 
http://www.sudeckakraina.pl/
oraz na stronę patrona medialnego Galerii - portalu Góry Izerskie, gdzie znajdziecie Państwo relację z otwarcia:
http://www.goryizerskie.pl/?file=art&art_id=1524

Ekspozycję można zwiedzać w Artystycznej Galerii Izerskiej - do czego serdecznie zapraszam i namawiam!

1 komentarz:

  1. Dzięki za ciekawy opis i zdjęcia :-) A co u nas? Dzisiaj fajna pogoda, sprzęt rowerowy gotowy do jazdy, a my lepimy kolejny domek. Okienka przygotowane do oszklenia, jutro będzie montaż. Stolarka też już pomalowana i zamontowana. Dach już się opierzył dachówką w 1/4. Jeszcze 2 tygodnie i mam nadzieję, że Sulików będzie gotowy :-)

    OdpowiedzUsuń