wtorek, 17 czerwca 2014

Powitanie Lata w Kromnowie

Zapraszam  na POWITANIE LATA
do Kromnowa 28 czerwca w godz. 11 - 15. 

Powitanie Lata to odbywająca się już od wielu lat, organizowana przez sołtysa tej miejscowości - Edwarda Bilińskiego oraz radę sołecką impreza, która integruje lokalną społeczność. Podczas jej organizacji myślimy szczególnie o najmłodszych mieszkańcach Kromnowa, dlatego wiele atrakcji szykujemy specjalnie dla nich. 

Dzięki nieocenionej pomocy Fundacji Rozwoju Regionalnego Kobold z Małej Kamienicy dzieci na pewno ani przez chwilę nie będą się nudziły. Czekać na nie będzie między innymi: chodzenie na szczudłach, strzelanie z łuku, mostek linowy oraz wiele zabaw i gier integracycjnych, do których Ludmiłka Gajda z Fundacji Kobold zaprosi całe rodziny. Wszystkie zabawy odbędą się na placu zabaw oraz terenie zielonym przed świetlicą wiejską. 

Około godz. 13 przyjedzie do nas Maria Halicka z Wilczej Osady w Kłopotnicy. Marysia nie przyjedzie sama, ale przywiezie ze sobą wspaniałego psa, który jest mistrzem frisbee. Pokaz frisbee na pewno bardzo Wam się spodoba. 
Poza tym Maria chętnie podzieli się z dziećmi wiedzą o psach - podpowie, jak zachowywać się wobec psów, jak z nimi "rozmawiać", aby się dogadać i odpowie na wszystkie pytania związane z psami, które tylko przyjdą Wam do głowy.
Zapraszam na stronę http://wilczaosada.wordpress.com/, z której dowiecie się, czym jest Wilcza Osada i być może nabierzecie chęci, aby się do niej wybrać. 

Tradycyjnie przez cały czas trwania imprezy będzie można częstować się kiełbaskami pieczonymi na ogromnym rożnie przez strażaków z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na dzieci będą także czekały soki oraz owoce.
Kromnowskie mamy przygotowują w tym roku kulinarną niespodziankę, którą poczęstujemy każdego około godz. 15 - będzie to zapomniany nieco przysmak kuchni wiejskiej. 

Całość poczęstunku zostanie zakupiona ze środków, które udało się zgromadzić podczas kilkumiesięcznej zbiórki złomu oraz makulatury. Dziękujemy wszystkim, którzy w zbiórkę się włączyli!

Serdecznie zapraszamy do świętowania z nami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz