niedziela, 15 stycznia 2012

Koncert kolęd za nami

Ci, którzy wybrali się 14 stycznia na koncert kolęd i pastorałek do Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie na pewno nie żałują. Było cudownie! Podziękowania należą się zarówno kolędnikom, jak i licznie przybyłym mieszkańcom Kromnowa i okolicznych miejscowości. Galeria pękała w szwach. Co tu dużo mówić - dla wszystkich nawet nie starczyło krzeseł, a jest ich sto... To chyba dobry początek!
Ukraiński zespół z Ivano-Frankovska złożony z niezwykle zdolnej młodzieży z tamtejszego Liceum Matematyczno-Przyrodniczego przez godzinę śpiewał tradycyjne kolędy, ukraińskie pieśni, ale też nie zapomniał o niespodziance dla nas, a była nią jedna piosenka wykonana po polsku. 
W pamięci wszystkich na pewno na długo pozostaną pieśni, które wykonała jedna z uczennic - Salomea - solistka i skrzypaczka obdarzona absolutnie cudownym, mocnym głosem. Równie pięknie mówiąca i śpiewająca po ukraińsku, jak i po polsku. Skąd u niej taki talent - sama się zastanawia. Ale już po chwili mówi: "W sumie z muzyką był związany mój dziadek i babcia... Chyba tak naprawdę wszyscy poza moimi rodzicami" - śmieje się szczerze. 
Mamy nadzieję, że występ Chóru Kolędników nie był ostatnim. Z radością powitamy ich po raz kolejny!
Już niebawem trochę zdjęć z koncertu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz