wtorek, 3 stycznia 2012

Prezentacja Galerii

13 stycznia (piątek) o godz. 17 zapraszam wszystkich zainteresowanych na multimedialną prezentację Artystycznej Galerii Izerskiej, która odbędzie się w samej Galerii :) Będzie można dowiedzieć się co nieco o historii kościoła ewangelickiego, w którym teraz mieści się Galeria; zobaczyć, jak obiekt wyglądał w czasach, kiedy był użytkowany i jak powoli popadał w ruinę... I oczywiście - jak pięknie wygląda teraz.
Na spotkaniu pojawią się przewodnicy sudeccy, czyli te osoby, od których w dużej mierze będzie zależało, czy do Galerii trafią turyści. Przed wojną wiele szlaków w góry zaczynało się właśnie na terenie naszej gminy - turyści docierali najpierw do Starej Kamienicy lub Rybnicy, by stąd przez Kromnów i Kopaniec udawać się na górskie wędrówki. Na swojej drodze zawsze mijali kościół ewangelicki w Kromnowie - czy tak może być i dziś?

Po prezentacji Galerii będzie okazja do tego, aby porozmawiać na temat zagrożenia wydobywaniem urany na naszym terenie. Temat ten wciąż jest aktualny, a mieszkańcy ciekawi dalszego rozwoju sytuacji. Na spotkaniu pojawi się Peter Diehl, który jest ekspertem w tej dziedzinie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz