poniedziałek, 13 lutego 2012

Wernisaż wystawy Edwarda Bilińskiego

Już 25 lutego o godz. 17 w Artystycznej Galerii Izerskiej odbędzie się pierwszy w tym miejscu wernisaż! Zaprezentujemy Państwu malarstwo Edwarda Bilińskiego.
Edward Biliński to malarz dobrze znany nie tylko w lokalnym środowisku, ale także poza nim. Jego prace znajdują się w galeriach na wybrzeżu – skąd zresztą pochodzi, a także w Hamburgu. Pasją tworzenia od lat próbuje zarazić między innymi mieszkańców Kromnowa, małej wsi pod Jelenią Górą, w której osiadł kilka lat temu. Kromnów zyskał na tym podwójnie – „dostał” niezwykłego twórcę, ale też "zwykłego" człowieka, który doskonale odnalazł się w tutejszych realiach i zyskał sympatię lokalnego środowiska. Od kilku lat jest sołtysem tej wsi.
Kiedy oglądamy prace Edwarda Bilińskiego przenosimy się w świat pełen kolorów, radości, pozytywnej energii, a jednocześnie jakby świat dobrze nam znany. Zderzenie z niezwykłą feerią barw pozostaje  w nas na długo po wyjściu z galerii. 
Kiedy za oknami biało, a rzeczywistość nieco szara - musimy spotkać się z... kolorami. A to zapewni nam najbliższy wernisaż! Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i samego twórcy! 
Przybywajcie licznie!
PS. Nie bójcie się - jest coraz cieplej, a komu będzie zimno - zrobimy rozgrzewającą herbatkę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz