sobota, 16 listopada 2013

Koncert "Andrzejkowe tango"

Wybitny akordeonista i bandoneonista, genialny pianista, utwory Richarda Galliano i Astora Piazzolli, piękna przestrzeń dawnego ewangelickiego kościoła, doskonała akustyka, namiętność i pasja - to tylko krótki opis tego, co czeka nas w Andrzejki.

30 listopada o godz. 18 zapraszam na koncert "Andrzejkowe tango" w wykonaniu Wiesława Prządki i Rafala Karasiewicza.Wiesław Prządka - jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i jedyna w kraju osoba, która opanowała grę na bandoneonie diatoniczym. Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu prof. Henryka Krzeminskiego, twórca i kierownik wielu projektów i zespołów, między innymi New Musette Quartet czy Gipsy Swing. 
To artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Artysta, któremu  zawdzięczamy powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii. Artysta, który, jak sam przyznaje, urodził się chyba po to, aby grać na akordeonie. Jest wirtuozem, przy którego muzyce możemy przenieść się w inny świat. 
Jego talent rozbrziewał już w całej Polsce, a także poza jej granicami. Koncertował w wielu krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych. Dokonał także wielu nagrań dla rozgłośni radiowych i telwwizyjnych w całej Europie. Współpracował ze sławami polskiej sceny muzycznej, między innymi z Hanną Banaszak, Justyną Szafran czy Zbigniewem Wodeckim. 


Rafał Karasiewicz -  pianista, kompozytor, producent. Na co dzień związany z teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Swoje umiejętności szlifował na licznych warsztatach prowadzonych przez czołówkę muzyków jazzowych. Na swoim koncie ma współpracę z big-bandem Grzegorza Mazura. Dzięki tej współpracy występował z takimi gwiazdami, jak chociażby Henryk Miśkiewicz czy Ewa Bem. Był najbliższym współpracownikiem Leszka Możdżera podczas powstawania pierwszego na świecie musicalu bez słów SCAT. 
Koncertował w wielu krajach Europy. Prowadzi ożywioną działalność kulturalną i edukacyjną. 

Bilety na koncert "Andrzejkowe tango" w cenie 25 zł można nabyć w Jeleniej Górze w sklepie sportowym Olimp (ul. Szkolna 6) w od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 oraz w soboty od godz. 10 do 14 oraz w siedzibie Galerii w Kromnowie od wtorku do soboty w godz. 8-16.

Dla Andrzejów promocja - drugą osobę można zabrać zupełnie za darmo!

Tego koncertu nie można przegapić!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz