wtorek, 26 listopada 2013

"Opowieści ostateczne" w Kromnowie

Tuż obok Kromnowa, tuż  obok Galerii powstał niezwykły projekt - "Opowieści ostateczne" - opowiadania, ilustracje i płyta. 

Zapraszam na wystawę ilustracji Kaliny Jaśko do książki "Opowieści ostateczne" Leszka Różańskiego połączone z promocją książki - 
6 grudnia o godz. 18 w Artystycznej Galerii Izerskiej.

Jedna z ilustracji Kaliny Jaśko
"Opowieści ostateczne" to efekt współpracy trzech osób - mieszkańców małej izerskiej wioski Kopaniec. Leszek Różański stworzył opowiadania, Kalina Jaśko - zaledwie 12 -letnia uczennica szkoły podstawowej, je zilustrowała, Piotr Syposz powołał do życia i wykonał piosenki. Połączenie tych trzech elementów tworzy spójną, wciągającą całość. 


"Opowieści ostateczne" to opowieść o miejscu - rzeczywisytm i wyobrażonym, o tym, jak to miejsce, 
w którym żyjemy nas kształtuje i zmienia; to opowieść o ludziach - całkiem zwyczajnych i odmieńcach; 
to wreszcie opowieść o przemijaniu, zmianach, o tym, co realne i nierzeczywiste. Opowiadania osadzone są w konkretnym miejscu - Kopańcu właśnie, każde z nich opatrzone jest rokiem, w którym się dzieje. Lakoniczne historie wciągają. 


Uzupełniają je niezwykłe ilustracje młodej autorki Kaliny Jaśko, która dorastała razem z tworzeniem się książki oraz piosenki w artystycznym wykonaniu Piotra Syposza, które dołączone są na płycie cd 
do książki. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz