piątek, 11 lipca 2014

Akademia Izerska zaprasza!

Startuje Akademia Izerska - czyli cykl bezpłatnych warsztatów, na których nauczycie się wielu przydatnych w codziennym życiu umiejętności. Akademia zawita także do Artystycznej Galerii Izerskiej
w Kromnowie.
Pierwsze zajęcia  - z podstawowej obsługi komputera i internetu- już 15 lipca o godz. 16.
  
Zajęcia skierowane są zarówno do osób starszych, które nigdy nie miały do czynienia z komputerem, jak i osób, które znają jego obsługę, ale chcę doskonalić swoje umiejętności w konkretnej dziedzinie. Oczywiście zajęcia dla dwóch gruo o różnym poziomie zaawansowania będą prowadzone osobno, a ich terminy ustalane z zajęć na zajęcia, tak aby dopasować je do jak najliczniejszej grupy osób. 

Jakie zagadnienia zostaną poruszone podczas zajęć? Osoby początkujące nauczą się, jak załatwić ważne sprawy bez wychodzenia z domu, jak za darmo porozmawiać z rodziną mieszkającą gdzieś daleko, założą swoje skrzynki mejlowe, zrobią ładne zdjęcia i zobaczą, jak wysłać je komuś znajomemu. Inni będą uczyć się obsługi stron internetowych czy cyfrowej obróbki zdjęć, a także kręcenia krótkich scen filmowych.

Organizatorem zajęć jest Fundacja Rozwoju Regionalnego Kobold z Małej Kamienicy. Wszystkie zajęcia są całkowicie bezpłatne. 
Wszystkie osoby, które będą brały udział w warsztatach będą także mogły w późniejszym terminie wziąć udział w darmowych warsztatach dziennikarskich, których efektem będzie nasza lokalna gazeta internetowa, w którym opisywać będziemy to, co dzieje się wokół, ale także historię swoich wiosek.

Projekt zapowiada się interesująco, więc nie zwlekajcie, tylko zapisujcie się na Akademię Izerską. Chęć uczrstnictwa można zgłaszać bezpośrdenio w Galerii. 

1 komentarz:

  1. Piękna inicjatywa. Szkoda, że trochę dalej mam do Was, bo także chętnie bym skorzystała.

    OdpowiedzUsuń