wtorek, 20 stycznia 2015

Noworoczne muzykowanie za nami

17 stycznia w Artystycznej Galerii Izerskiej na jednej scenie wystąpili muzycy Filharmonii Dolnośląskiej, Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze oraz chórzyści Chóru Parafialnego Harfa z Piechowic. 


To był naprawdę piękny, wzruszający koncert, na którym usłyszeliśmy zarówno przeboje muzyki rozrywkowej, jak i kolędy i pastorałki. 


Połączenie profesjonalnych muzyków, amatorów chórzystów i dzieci kształcących się w jeleniogórskiej Szkole Muzycznej zaowocowało pełnym energii koncertem, wobec którego kromnowska publiczność nie pozostała obojętna. Zgromadzeni w dawnym kościele ewangelickim słuchacze nie szczędzili braw, które z pewnością najbardziej przydały się tym maluchom, które właśnie 17 stycznia występowały przed publicznością po raz pierwszy w swoim życiu. Ich rodzina trzymała mocno kciuki, aby ten pierwszy kontakt z publiką był dla nich miłym przeżyciem. Ja mam ogromną nadzieję, że własnie tak się stało!
Na zakończenie noworocznego koncertu wystąpił Chór Parafialny Harfa, który już kilkakrotnie gościł w Artystycznej Galerii Izerskiej. Za każdym razem jednak ich muzyczne opracowania, nad którymi czuwa Wiesława Tobiasz, zaskakują pozytywnie każdego słuchacza, który śledzi poczynania tej grupy. Widać, że amatorzy, którzy tworzą tą grupę sporo czasu i serca wkladają w szklifowanie swoich muzycznych talentów. Z całego serca gratuluję tej pasji i trzymam kciuki za dalszy rozwój.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz