czwartek, 8 grudnia 2011

Pokażmy naszą historię!

Artystyczna Galeria Izerska to nie tylko miejsce prezentacji współczesnej sztuki twórców zamieszkujących okolice. To również miejsce, w którym chcemy pokazać naszą bogatą, ciekawą i zawiłą historię. Jednym słowem - chcemy stworzyć coś na kształt muzeum regionalnego. Ale to nie uda się bez Waszego udziału - mieszkańców regionu Gór Izerskich i najbliższych okolic.
Dlatego zachęcam do dzielenia się swoimi pamiątkami rodzinnymi, sprzętem codziennego użytku, który dziś już być może wyszedł z mody, ale w Muzeum bardzo się przyda. A może macie jakieś stare zdjęcia? Jeśli tak my je chętnie skopiujemy, oryginały oddamy, a kopie udostępnimy szerszej publice. Możliwe, że macie również jakieś przedmioty znalezione podczas remontu mieszkań? Mogą okazać się niezwykle cenna ze względu na wartość historyczną.
O wszystkim, co Waszym zdaniem może przydać się w tworzeniu regionalnego muzeum - informujcie AGI. Bardzo bardzo o to prosimy. Poszperajcie po strychach, przeszukajcie kufry, zakamarki i...podzielcie się odnalezionym bogactwem! Kontakt pod nr tel. 785-243-673.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz