czwartek, 7 czerwca 2012

W galerii będzie bardzo jarmarcznie!

30 czerwca będzie dla Artystycznej Galerii Izerskiej i dla całej okolicy dniem wyjątkowym. Pokuszę się o zdanie, że nawet bardzo wyjątkowym! Pełnia życia zawita tu już od godz. 10. Wtedy bowiem wystartuje I Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich. 

Chcemy pokazać całe bogactwo regionu. Spotkać się z ludźmi, którzy tu żyją na co dzień i tworzą cudowne rzeczy. Na pewno spotkacie Państwo takie osoby, które już znacie, ale chcemy też, aby pojawili się ci, którzy jeszcze nigdy ze swoją pasją nie wyszli dalej niż własne cztery ściany.

Czego można się na nim spodziewać? Częściowo wciąż i dla nas jest to niewiadomą. Z pewnością będzie ceramika, szkło, filc, biżuteria, przedmioty codziennego użytku zdobione techniką decoupage, obrazy i wiele wiele innych przedmiotów. Na pewno wielu artystów chętnie podzieli się z Wami swoimi umiejętnościami podczas warsztatów.

Ale będzie też coś dla ciała - pyszne domowe ciasta, kawa, niecodzienne potrawy - ale jakie - będą musieli się Państwo przekonać sami. I jako że to Jarmark (w odróżnieniu od kiermaszu!) nie zapewniamy takich "atrakcji", jak hamburgery, popcorn czy wata cukrowa (chociaż ta ostatnia to dla mnie słodkie wspomnienia dzieciństwa)...

To wszystko to na pewno tylko cząstka tego, co nas czeka.

Dzień zakończy się wernisażem wystawy malarstwa Małgorzaty Gałwiaczek o godz. 17 oraz koncertem na gongach tybetańskich.

Osoby, które są chętne, aby mieć swoje stoisko w ramach Jarmarku zapraszamy na spotkanie organizacyjne 15 czerwca o godz. 17 - omawiamy wtedy szczegóły. A jeśli ktoś nie może proszę o kontakt telefoniczny, nr: 785-243-673.

Jarmarki będą odbywały się w każdą ostatnią sobotę miesiąca!

PS. Ale żeby sobie nie przypisywać zasług wyjaśniam - Jarmark to w dużej mierze dzieło Marcina Zielińskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz