wtorek, 17 grudnia 2013

Pracowita końcówka roku

Ostatnie tygodnie w Galerii to nieustająca praca. Ustawianie, przestawianie, sprzątanie, układanie itp. zajmują tyle czasu, że nieco zaniedbałam bloga. A miałam przecież pisać na bieżąco, na co Państwa zapraszam. 

Nadrabiam więc zaległości:

19 grudnia o godz. 16 rozpocznie się Wigilia Sołecka dla mieszkańców Kromnowa - to miłe, niemal rodzinne spotkanie to wieloletnia kromnowska tradycja. Integruje ona lokalną społeczność, bo trzeba zaznaczyć, że spotkanie to organizowane jest przez osoby, które często na co dzień nie mają zbyt wiele czasu, aby się spotkać. Z tej okazji jednak potrafią się podzielić obowiązkami, ugotować pyszne świąteczne dania, upiec rozpływające się w ustach ciasta, złożyć sobie życzenia serdeczności i usiąść przy wspólnym wigilijnym stole. W tym roku spotkanie będzie bardzo rozśpiewane, bo przyjedzie do nas Eliza Niebieszczańska, która wykona piękne polskie kolędy. Znając mieszkańców Kromnowa jestem pewna, że włączą się do koncertu śpiewem. 


20 grudnia o godz. 17 zapraszam na jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. C. D. Friedricha w Kopańcu. To będzie niezwykłe widowisko - na scenie pojawi się ponad 40 osób! Próby do tego wydarzenia trwają juz od wielu tygodni i przysłuchując się wielu z nim wiem, że warto wyjśc tego dnia z domu i zobaczyć oraz usłyszeć, co przygotowali w tym roku uczniowie. Naprawdę warto! Wstęp jest wolny. 

A tymczasem tuż za ścianą mojego biura trwa Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz