sobota, 4 stycznia 2014

Kolędowanie już 11 stycznia

Serdecznie zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu dwóch chórów: Chóru Harfa z Piechowic oraz Chóru Parafii Farnej z Poznania. Koncert odbędzie się 11 stycznia o godz. 17 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Wstęp jest wolny!


Chór Harfa z Piechowic powstał z inicjatywy proboszcza parafii pw. św. Antoniego w Piechowicach - ks. Ryszarda Soroki. Początkowo zespół uświetnial swoimi występami ważne uroczystości kościelne. Z czasem jednak chór rozwinął się, każdy doskonalił swoje umiejętności, a w ślad za tym pojawiły się koncerty w innych miejscach.
Pod koniec 2009 roku dyrygentką chóru została Wiesława Tobiasz - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie.Od tej pory zaczęły się regularne próby i ciężkie ćwiczenia, które dziś owocują. Obecnie Chór Harfa liczy 21 członkow, wykonuje utwory 2-3 głosowe i sporo koncertuje - zarówno w kraju, jak i poza granicami. Chórowi akompaniuje piechowicki organista - Roman Jabłoński.


Gościnnie podczas kromnowskiego koncertu wystąpi Chór Parafii Farnej z Poznania. Ta grupa istnieje już od 1995 roku,a  inicjatorem jej powstania i pierwszym dyrygentem jest Maciej Grosz. Od 2000 roku dyrygentem Chóru jest Paweł Łuczak - absolwent poznańskiej Akademii MuzycznejW ciągu całej swojej działalności poznański Chor dał wiele koncertów w kraju, jak i poza granicami Polski - koncertował m.in. na Litwie i Ukrainie. Z powodzeniem uczestnmiczy także w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

Polecam wysłuchanie tego koncertu w pięknym wnętrzu dawnego ewangelickiego kościoła!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz