sobota, 18 października 2014

Ekomuzeum Izerska Wieś warte odkrycia

Stali czytelnicy z pewnością zauważyli, że po prawej stronie pojawiło sie nowe logo Ekomuzeum Izerska Wieś, do którego należy Artystyczna Galeria Izerska. 
Czym jest to Ekomuzeum i dlaczego warto je poznać? 

W skrócie Ekomuzeum Izerska Wieś to sieć rozproszonych na terenie Pogórza Izerskiego i Gór Izerskich obiektów, które... zapraszają. Zapraszają każdego z Państwa - aby zobaczyć, dotknąć, posmakować, podziwiać, porozmawiać. Są wśród nich piękne obiekty agroturystyczne, które poza noclegami w pięknych, a jakże! okolicznościach przyrody często oferują coś więcej - możliwość nauczenia się techniki decoupage czy wykonania czegoś z filcu. Są galerie sztuki, ukryte w prywatnych domach, ale otwarte dla zainteresowanych, są gospodarstwa rolne, w których można zobaczyć, jak rośnie marchewka czy nauczyć się rozpoznawać zioła na łące... Jest jeszcze wiele innych wartych odkrycia miejsc. 

A wszystkie z nich ukryte wśród łagodnych pagórków Pogórza Izerskiego, otoczone pachnącym lasem, drzewami pokrywającymi się teraz - jesienią - liśćmi, w kolory których aż trudno uwierzyć, że sa rzeczywiste. Wokół nich cisza, zakłócana tylko obecnością życzliwych ludzi, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją.

Teraz, kiedy dni stają się krótsze, deszcz coraz częściej pada, a niższe temperatury przeszywają nasze ciała warto się do nich wszystkich wybrać, aby poznać okolice z innej perspektywy, aby spotkać się z ludźmi, którzy postanowili spędzić tu swoje życie i którzy kształtują tę krainę każdego dnia.
Ekomuzeum Izerska Wieś ma charakter międzynarodowy, bowiem uczestniczą z nim także nasi parterzy z Czech, których odwiedziny polecamy. 

Pełna lista obiektów należących do sieci znajduje się na stronie: http://www.starakamienica.eu/

Mam nadzieję, że skorzystacie z zaproszenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz