niedziela, 18 marca 2012

W galerii jest już ceramika Agaty Różańskiej

Powoli nasza galeria zapełnia się pracami lokalnych twórców - już teraz możecie oglądać ceramikę z pracowni Agaty Różańskiej z Kopańca. 

Wśród prezentowanych prac znajdują się formy użytkowe, jak filiżanki, misy, tace, ale też typowo ozdobne. Warto zwrócić też szczególną uwagę na ręcznie malowane kafle zdobione motywami roślinnymi, ale też inspirowane ludową sztuką śląską. 
A ceramika pani Agaty to sztuka to niezwykła, taka której nie sposób pomylić z żadną inną, Wciąż powracającym wzorem w niemal wszystkich pracach pani Agaty jest spirala - symbol nieskończoności, wciąż odradzającego się cyklu życia, słońca i wielu wielu innych - symbol występujący niemal w każdej mitologii.
Czy można było sobie wyobrazić lepszy moment na trafienie tych dzieł do galerii niż początek wiosny - kiedy wszystko rodzi się na nowo, aby zacząć kolejny życiowy cykl, aby napełnić nas nadzieją, aby na powrót po zimowym śnie wlać w nas życie?


Jeśli ciekawi jesteście już teraz, co dokładnie wychodzi spod rąk pani Agaty zaglądnijcie czym prędzej na bloga jej autorskiej galerii Kozia Szyja. Oto link: http://galeriakoziaszyja.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz