niedziela, 29 kwietnia 2012

Wernisaż wystawy rysunku i malarstwa Moniki Barabasz

Tuż po długim weekendzie, a dla wielu - jeszcze w jego trakcie - zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Moniki Barabasz "Za oknem". To już 5 maja o godz. 17 (czy jak ktoś woli inaczej - piątego piątego o piątej!).
Monika Barabasz to jedna z nielicznych na terenie gminy Stara Kamienica i w jej najbliższym sąsiedztwie artystek, które mieszkają tu od dzieciństwa. I to właśnie to doskonale znane otoczenie dostarcza jej wielu inspiracji. Fascynuje to, co bliskie i to, co bliskie jest na nowo odkrywane poprzez przetwarzanie tego w dzieło sztuki. W twórczości Moniki Barabasz daje się zauważyć szczególną fascynację architekturą, która tu, w Górach Izerskich świetnie wpisuje się w krajobraz. Częstym motywem są np. domy przysłupowe.
Tytuł wystawy jest zatem bardzo znamienny - sugeruje tematykę prac - można na nich bowiem zobaczyć to, co obok nas. Ale zobaczyć oczami twórcy.
Monika Barabasz urodziła się w 1983 roku w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Liceum Plastycznego i Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jej prace można było już zobaczyć na kilku indywidualnych i zbiorowych wystawach.
Kolejnej okazji nie można jednak przegapić, bo będzie to między innymi okazja do zobaczenia najnowszych prac pani Moniki, ale też do zapoznania się z nią samą.
Liczymy na Państwa obecność i serdecznie zapraszamy! W imieniu artystki i swoim własnym :)
1 komentarz:

  1. Witam,
    Ciesze sie, że Galeria nie stoi pusta! Nowi artysci, tak to sie moze podobac! Byloby dobrze, gdyby były podane linki do stron gdzie mozna by bylo wystawiane obrazy zobaczyc!
    Pozdrawiam
    A. Noch

    OdpowiedzUsuń