wtorek, 3 kwietnia 2012

Wystawa malarstwa i rysunku Adolfa Nocha

5 kwietnia o godz. 17 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Adolfa Nocha. Będzie to pierwsza wystawa tego artysty!

Adolf Noch z wykształcenia jest artystą plastykiem, ale twórczością zajął się stosunkowo późno. Po skończeniu szkoły, jak sam przyznaje, trzeba było zająć się rodziną i jej utrzymaniem, a malarstwo takiej możliwości wówczas nie dawało. Przez wiele lat był kierownikiem domu kultury z Twardogórze, później przez kilkadziesiąt lat prowadził własną firmę działającą w branży reklamowej. Był jednak pewien, że kiedy będzie już na emeryturze to wówczas do malowania powróci. I słowa dotrzymał. 

Od 5 lat z malowaniem się nie rozstaje. – Wciąż szukam swojego tematu, stylu, który pozwoli mi się najpewniej i najpełniej wypowiedzieć – mówi Adolf Noch. Jakie są tego rezultaty – o tym będziecie Państwo mieli okazję sami przekonać się już niebawem. 

Adolf Noch w tym roku świętuje swoje 70 urodziny. Urodził się w Twardogórze na terenie ówczesnych Niemiec. Swoje życie wciąż dzieli między Polskę a Niemcy. Od dwóch lat związany jest z Kromnowem, w którym być może w przyszłości osiądzie na stałe. 
Jakby pomieszania historii i ludzkich zawiłych losów było w tej historii bylo mało – dodam jeszcze, że Adolf Noch przyjeżdżając do Kromnowa mieszka w… budynku dawnej ewangelickiej plebanii. A jego pierwsza w życiu wystawa odbędzie się w dawnym zborze ewangelickim. 

Serdecznie Państwa zapraszam! Podczas wernisażu będzie okazja, aby zamówić u Pana Adolfa własny portret!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz