wtorek, 21 sierpnia 2012

"Cześć Tereska" i Robert Gliński w Kromnowie


4 września, godz. 18 - to data, jaką powinni zapisać sobie w kalendarzach miłośnicy polskiego kina. Wtedy bowiem w Artystycznej Galerii Izerskiej będzie można zobaczyć film "Cześć Tereska" - okrzyknięty najlepszym polskim filmem 2001 roku oraz spotkać się z jego reżyserem Robertem Glińskim. A wszystko to w ramach projektu "Polska Światłoczuła", który zagości i u nas!

"Cześć Tereska" to przejmujący obraz polskiej rzeczywistości. Obraz o tym, jak dziecięca naiwność, marzenia, plany rozbijają się o bezlitosne zwyczajne życie.
Odtwórczynie głównych ról: Ola Gietner i Karolina Sobczak zostały wypatrzone w jednym z zakładów poprawczych. Rola w filmie przyniosła im sławę, ich gra spodobała się i krytykom i publiczności. Była, a przynajmniej miała być, szansą na lepsze życie.

Biało-czarne kadry, brak ścieżki dźwiękowej, naturalna gra - to wszystko sprawiło, że film zapada w pamięć i wywołuje dyskusję. I na dyskusję liczymy także w Kromnowie.

Wstęp na projekcję i rozmowę z reżyserem jest darmowy!

Dziękuję bardzo Pensjonatowi "Wiśniowa Góra" z Kopańca, który będzie gościł reżysera Roberta Glińskiego oraz ekipę Polski Światłoczułej. Ciekawe, czy pokój reżysera będzie później cieszył się szczególnie dużym zainteresowaniem innych gości...?
Dziękuję też Jackowi Jaśko za nieocenioną pomoc.

A Państwa zapraszam na stronę Polski Światłoczułej http://www.polskaswiatloczula.pl/ i na spotkanie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz