poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Izerska Wielka Wyrypa za nami
Niektórzy mogą się zdziwić, dlaczego wieści o IWW zagościły na tym blogu. Ale odpowiedź jest niezwykle prosta, a właściwie odpowiedzi. Po pierwsze to z powodu tej imprezy miałam krótki urlop, a co za tym idzie galeria była nieczynna. Po drugie - ten ekstremalny rajd to impreza dla biegaczy i rowerzystów, ale taka, która tuż obok sportowej rywalizacji stawia na jedną jeszcze rzecz - pokazanie piękna okolic. I po trzecie - dzięki niej sporo osób dowiedziało się o istnieniu AGI. I jesteśmy w domu! A ja wytłumaczona :)

Ten, kto dziwił się, cóż to za szaleńcy biegają na przełaj przez ich podwórka - już wiedzą. To byli Wyrypiarze!

17-19 sierpnia - to ważne dni dla biegających i jeżdżących na orientację. Wtedy bowiem trwała III Izerska Wielka Wyrypa, która swą bazę w tym roku miała w Barcinku. 

Na starcie zawodów stanęło ponad 200 zawodników, którzy zjechali tu z całej Polski i z zagranicy. Dzięki życzliwości Nadleśnictwa Szklarska Poręba i Świeradów Zdrój mieli okazję nie tylko poczuć smak ostrej sportowej rywalizacji, ale też nacieszyć oko pięknymi widokami. 

Wysoka temperatura, dolegliwości fizyczne, drobne kontuzje - nie wszystkim udało się zakończyć Rajd z kompletem zaliczonych punktów kontrolnych. I chociaż zapewne żal i rozczarowanie próbowało dojść do głosu - wszystkim należy się wielki ukłon. Za odwagę zmierzenia się z takimi trasami, walkę z własnymi słabościami i zacięcie. 

Ale podziękowania należą się nie tylko zawodnikom, ale także organizatorom: Arkowi Zapotocznemu - pomysłodawcy imprezy, Arkowi i Kornelowi Jaskułom - budowniczym tras (zawsze uśmiechniętym mimo zmęczenia i braku snu!) i wszystkim tym, którzy im pomagali!

Szkoda tylko jednego - że organizacja takiej dużej imprezy (przypomnijmy, że zawodnicy startujący na trasie 50 km walczyli o tytuł Mistrza Polski w Pieszych Maratonach na Orientację na tym dystansie) - nie została wykorzystana do promocji naszej gminy i najbliższych okolic. Ale na błędach się człowiek uczy - szkoda, że własnych. 

Zaglądnijcie na stronę www.izerskawyrypa.mcrace.pl oraz http://mod-x.org/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz