wtorek, 14 sierpnia 2012

Jerzy Jakubów "Ziemię traktują z góry"Otwarcie szóstej wystawy zatytułowanej "Ziemię traktują z góry" Jerzego Jakubowa w Artystycznej Galerii Izerskiej przeszło już do historii. Ale historią jest zaledwie wernisaż. Kompozycje malarsko-przestrzenne i rysunki (oraz jedną grafikę) Jerzego Jakubowa  możecie oglądać w Artystycznej Galerii Izerskiej aż do 19 września. 

A oglądać warto. Z wielu powodów. Prace te pochodzą z lat 1985-89 oraz z roku 2000 i 2002 i nigdy nie były pokazywane jako całość, a jedynie pojedynczo przy okazji innych wystaw tego artysty. Tu tworzą niezwykle spójną kompozycję. A przy okazji nie są oczywiste. Jeśli ktoś kojarzy nazwisko Jakubów jedynie z drzeworytem na pewno będzie zaskoczony tym, co zobaczy i przekona się, że Jerzy Jakubów to artysta nie ograniczający się do jednej techniki. 
Ale pozostający wierny drewnu - tworzywu, które pokochał najbardziej ze wszystkich. Nawet w kompozycjach malarsko-przestrzennych, które goszczą na kromnowskiej wystawie, wciąż jest ono obecne. 

Zapraszam do odwiedzania AGI tych, którzy Jerzego Jakubowa znają i cenią, ale także tych, którzy nie zetknęli się z jego twórczością. Oglądajcie, pytajcie, bądźcie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz