wtorek, 11 września 2012

Dwie wystawy - jeden dzień

Wrzesień przejdzie do historii Artystycznej Galerii Izerskiej zapewne jako ten miesiąc, w którym dzieje się najwięcej. Może to jeszcze nie tak w końcu dawne moje przyzwyczajenie, że wrzesień to koniec laby i trzeba z powrotem zabierać się do pracy. 

Nie marnując ani chwili zapraszam Państwa 22 września o godz. 17 na otwarcie dwóch wystaw. Na parterze Galerii po raz pierwszy zostanie otwarta wystawa czasowa (do tej pory swoje miejsce miała tu stała prezentacja lokalnych twórców) - a będzie nią wystawa ceramiki autorstwa Elżbiety Telatyńskiej ze Świerzawy/Dobkowa. Na piętrze natomiast zaprezentujemy malarstwo i rysunek Michaliny Chorosczak - pochodzącej z Jeleniej Góry, obecnie studentki Wydziału Malarstwa wrocławskiej ASP. 

Elżbieta Telatyńska zarzeka się, że artystką nie jest i rzeczywiście patrząc na wyuczony zawód nie sposób się nie zgodzić. Ale przecież nie od dziś wiadomo, że talent i pasja nie musi być wcale podparte żadnym papierkiem. A temu, że w głębi duszy jest artystką zaprzeczyć się nie da. 
Jej wyroby znają już bywalcy Izerskich Jarmarków Rękodzieła i Sztuk Wszelakich, które od czerwca w każda ostatnią sobotę miesiąca odbywają się w Kromnowie. Tym razem jednak będzie okazja, aby poznać twórcę osobiście, a nie tylko poprzez tworzone przez nią przedmioty ozdobne i użytkowe. 

Pierwsze piętro galerii oddajemy natomiast w ręce młodej malarki Michaliny Choroszczak - studentki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, która swój talent szlifuje pod okiem prof. Janusza Merkla. W Kromnowie podczas wystawy zatytułowanej "Historie naturalne - opowieści o drzewach" zaprezentuje Państwu swoje dokonania w dziedzinie malarstwa oraz rysunku. 
Michalina pochodzi z Jeleniej Góry i jak sama przyznaje, mimo że zawodowe drogi zaprowadziły ją do stolicy Dolnego Śląska to wciąż Jelenia Góra silnie kształtuje jej wrażliwość.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na podwójny wernisaż!

1 komentarz:

  1. pięknie! ciesze się bardzo,że wyroby cioci Eli doczekały się ekspozycji w pięknym miejscu :)!

    OdpowiedzUsuń