czwartek, 4 października 2012

Wolna sobota w Galerii

W najbliższą sobotę Artystyczna Galeria Izerska będzie nieczynna. Ale dla tych, którzy nie lubią siedzieć w domach i chcieliby ciekawie spędzić czas mamy w rekompensacie kilka propozycji. Każda ciekawa i na pewno znajdą Państwo wśród nich coś dla siebie. 

Ci, którzy mają ochotę na jesienne wędrówki po Górach Izerskich powinni wybrać się 6 października na Stóg Izerski (pieszo lub wjechać gondolą). Tam o godz. 15 rozpocznie się Astronomiczny Dzień w Izerskim Parku Ciemnego Nieba. Szczegółowy program imprezy można znaleźć na zaprzyjaźnionej z Galerią stronie internetowej http://www.goryizerskie.pl/

Jeśli ktoś nie ma ochoty patrzeć w gwiazdy może wybrać się natomiast do uroczej osady Jizerka. Tam, a dokładnie w hali sportowej Sklarna, już o godz. 13 rozpocznie się wernisaż wystawy "Jak się żyje w krainie Wiji Izeriny". Oprócz wystawy czekają na gości m.in. konkursy i warsztaty artystyczne. Ale wernisaż to w zasadzie tylko pretekst, aby zapoznać się (lub odwiedzić po raz kolejny) z tym miejscem. 

Ale atrakcje czekają także poza górami. Warto wybrać się w najbliższą sobotę (i niedzielę) na Dożynki do Łomnicy, gdzie od godz. 11 do 17 czekają stoiska z rękodziełem, pokazy tradycji dożynkowych, koncerty, prelekcje. 

Także o godz. 11 rozpocznie się w stolicy Karkonoszy - Jeleniej Górze - Rodzinny Festiwal Recyklingu. 

Jest w czym wybierać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz