piątek, 16 listopada 2012

Jarmarkowo i nieco świątecznie

"W te święta kupuję rękodzieło" to ogólnopolska akcja, której celem jest namówienie nas wszystkich - konsumentów - aby wspierać lokalne rękodzieło, aby podarować swoim bliskim rzeczy naprawdę wyjątkowe, które o masowej produkcji nawet nie słyszały. 
Powiecie - no ładne, ale drogie. Nic bardziej mylnego. Owszem, jak wszędzie, są rzeczy droższe i są tańsze. Wszystko zależy od tego, ile chcecie wydać. Bo powiedzcie, czy 80 zł za komplet dwóch szklanych, pięknych talerzy to dużo? Czy 30 zł za gliniany kubek to dużo? Czy 25 zł za oryginalny szklany pierścionek to dużo? Czy... Takich przykładów mogę podać naprawdę sporo. Zamiast się bać polecam przyjechać 24 listopada do Kromnowa, śmiało podejść do sprzedawców i pytać o ceny, wybierać, przebierać, przymierzać. I cieszyć się i swoich bliskich przedmiotami z najwyższej półki, rzeczami, które oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych mają tę swoistą dobrą energię. Które robione są z sercem, które są wynikiem pasji. 

24 listopada od godz. 12 do 17, zapraszam na szósty już z kolei Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich. 

Pół roku Jarmarków już za nami. Są tacy, którzy są od początku i nie mają żadnej nieusprawiedliwionej nieobecności, ale są wciąż także nowi. Tym razem wśród osób, które pojawią się w Kromnowie po raz pierwszy i które zawsze zapowiadam będą: Magdalena Walków, która tworzy ekologiczną biżuterię (wszystkie materiały pochodzą z recyklingu - a mamy tu eko-zapaleńców!); Dominika Grudzień zajmująca się florystyką; mamy wielką nadzieję, że dojedzie w końcu Magdalena Kuźniarz ze swoją szklaną biżuterią i ozdobami; będzie Olga Olszewska z ozdobami świątecznymi i może ktoś jeszcze... Wciąż bowiem czekamy na potwierdzenie niektórych artystów. 
Recyklingowa biżuteria "Dziewczynki z Mandragory" :) fot. arch. prywatne


Będzie oczywiście też chlebek od Zosi Jazygow-Fryst i sporo innych rzeczy. 

Ten Jarmark to przedsmak tego, co będzie działo się 15 grudnia, czyli podczas jarmarku bożonarodzeniowego. A wtedy oprócz kiermaszu samego w sobie: jasełka w wykonaniu dzieci z gminy Stara Kamienica (czekamy na potwierdzenie); śpiewany na żywo kolędy i otwarcie wystawy Marii Maczkowskiej. 

Na ten Jarmark zapisany także uruchomione!

Zapraszam, czekam na Was!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz