piątek, 6 marca 2015

"Anielskie spojrzenia" - wernisaż wystawy Beaty Makutynowicz

"ANIELSKIE SPOJRZENIA"
wernisaż wystawy Beaty Makutynowicz
14 marca 2015 r., godz. 16


Stare deski, które gdyby tylko mogły mówić, opowiedziałyby historię kilku pokoleń mieszkańców, na których patrzyły ze ścian, okien, drzwi. Jedni widzą w nich tylko kawałek starego drewna, przyprószonego kurzem, niewiele wartego. Inni - czują tkwiącą w nich historię i moc. Ci drudzy nie chcą, aby ich życie kończyło się tu i teraz. Dzięki Beacie Makutynowicz, na której wernisaż wystawy zapraszam, te martwe kawałki drewna ożywają, a właściwie ożywiają się - nabierają anielskich kształtów, uśmiechają się do nas lub patrzą nieco zamyślone; nabierają kolorów i żyją na nowo podglądając życie kolejnych pokoleń. 


Beata Makutynowicz, pochodzi z mazurskiej miejscowości Pasym. Ze starych, spatynowanych desek oraz metalowych elementów tworzy drewniane kompozycje: Karkonoskie Anioły Staroskrzydłe, „drewniaszki” oraz „karkoniki” natomiast na kamiennych łupkach i starych deskach maluje karkonoskie pejzaże. Tworzy także martwe natury, zwłaszcza układy z udziałem kwiatów i elementów roślinnych.

Edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach, które ukończyła w 1991. W międzyczasie przeprowadziła się do Karpacza, w którym mieszka i tworzy do chwili obecnej.

Swoja drogę artystyczną kontynuuje w Stowarzyszeniu Nowy Młyn ze Szklarskiej Poręby, Stowarzyszeniu „Partnerstwo Ducha Gór” oraz Artystycznej Grupie Π-Art z Piechowic.

Swoje prace wystawiała na wystawach w: Jeleniej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Starej Kamienicy, Jaworze, Lubinie, Złotoryi, w Gazzada Schianno we Włoszech.

Wystawę będzie można oglądać do 10 kwietnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz