środa, 18 marca 2015

Izerskie Kryształy rozdane

Leszek Różański, Konstancja Uniechowska i Dariusz Serafin - to trójka laureatów uhonorowanych "Izerskim Kryształem" za 2014 rok. Uroczysta gala wręczenia tych wyróżnień odbyła się 14 marca
w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. 
Tegoroczne nagrody swoim Honorowym Patronatem objęła Poseł na Sejm RP Zofia Czernow.


Z sylwetkami laureatów możecie zapoznać się na portalu Góry Izerskie Arkadiusza Lipina.
Przed sobotnim wieczorem mieliśmy sporą tremę. Wszak, po raz pierwszy Izerskie Kryształy wręczane od 2002 roku przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich, doczekały się samodzielnej gali. Do tego ze znamienitymi gośćmi w pierwszych rzędach. 

Chcieliśmy, aby to izerskie spotkanie było okazją do refleksji nad przyszłością tego obszaru, do rozmów, dyskusji. Dlatego też wieczór rozpoczęliśmy od prelekcji Szymona Surmacza na temat przedsiębiorczości społecznej na Pogórzu Izerskim, stawiając tym samym znak zapytania, czy jest ona szansą na rozwój tego terenu. 


Po wykładzie obejrzeliśmy krótki film realizowany w 2013 roku przez Telewizję Bogatynia zatytułowany "Izerskim Szlakiem". Nie mogło być inaczej! Wybraliśmy odcinek prezentujący bogactwo mineralne tej ziemi. Bogactwo, z którego na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, a które wpłynęło i nadal wpływa znacząco na historię tego miejsca. 

Po najważniejszym punkcie programu, na który czekali wszyscy obecni, czyli wręczeniu przez członków Zakwisia z prezesem Andrzejem Woźniakiem (pomysłodawcą Izerskich Kryształów) na czele wyróżnień, nastąpiła część satyryczno - artystyczna. Na scenie pojawił się izerski bard - Grzegorz Żak. Jego podszyte wyśmienitym humorem limeryki i ballady pozwoliły na opadnięcie emocji. Na sali od tej pory słychać już było tylko śmiech i oklaski przeplatane rozmowami o izerskiej przyszłości. 


A nad wszystkim czuwały dobre anioły - godzinę przed galą bowiem odbył się wernisaż wystawy "Anielskie spojrzenia" Beaty Makutynowicz. 
Długi i udany był to wieczór!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz