środa, 18 marca 2015

Przylecieli anieli do Kromnowa

"Anielskie spojrzenia" to tytuł wystawy, którą aktualnie możecie oglądać w Artystycznej Galerii Izerskiej. Autorką wystawy jest Beata Makutynowicz. Wystawa będzie prezentowana w Galerii do 10 kwietnia. 

Anioły - skomponowane ze starych desek, kawałków druta, starego gowździa. Któryś z nich trzyma klucz - zapewne ten sam, którym ktoś, gdzieś, kiedyś otwierał najważniejsze dla siebie drzwi, drzwi do swojego domu. Dzisiaj jednak nikt już o nim nie pamiętał, bo leżał zagubiony na czyimś podwórku. Nikomu niepotrzebny. Podobnie jak skrawki starego drewna, wyblakłe od słońca, z widocznymi fragmentami różnokolorywch farb, łuszczące się, bo nadgryzione mocno zębem czasu. 
Dla wielu - nic nie znaczące przedmioty. 

Dla Beaty Makutynowicz inspiracja. - Są takie deski, w których od razu widzę gotową pracę, wiem, co z nich powstanie, same do mnie przemawiają - przyznaje artystka. Są jednak i takie, które długo czekają na swoje kolejne wcielenie. 
We wnętrzu dawnego ewangelickiego kościoła, a dziś Artystycznej Galerii Izerskiej, karkonoskie anioły prezentują się wyjątkowo i pięknie komponują się z przestrzenią. 
Polecam i zapraszam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz