czwartek, 17 maja 2012

Pieśni i arie operowe w wykonaniu Karoliny Maczek-Rynkowskiej

                                                                           Fot. Archiwum prywatne

27 maja o godz. 18 Artystyczna Galeria Izerska rozbrzmiewać będzie dźwiękami, których jeszcze w jej murach nie było. Sopranistka Karolina Maczek-Rynkowska wykona dla Państwa arie i pieśni operowe. Na fortepianie akompaniować będzie Filip Maciborski. W programie koncertu znajdą się między innymi utwory Aleksandra Dargomyżskiego, Georga Friedricha Haendla czu Kurta Weilla.

Oto jak przedstawia się szczegółowy program tego koncertu:

I część:
1.G.F.Haendel-Aria Kleopatry z I aktu opery "Juliusz Cezar"(Piangero
la sorte mia)
2.W.A.Mozart-Aria Zuzanny z IV aktu opery "Wesele
Figara"(Venite,inginocchiatevi)
3.J.B.Weckerlin-"Maman,dites-moi"
4.H.Wolf-"Verborgenheit"Nr 12
5.M.Rimski-Korsakow-"Nie wiatr wiejący z wysokosci"Op.43,Nr2
6.A.Dargomyżski-"Ja wciąż jego uwielbiam"
7.A.Berg-"Die Nachtigall"Op.6
8.K.Mroszczyk-"Jest drożyna"
9.K.Szymanowski-"Nade mną leci w szafir morza"Op.11II część
1.A.Dworzak-Aria Rusałki z I aktu opery "Rusałka"( Měsíčku na nebi hlubokém )
2.A.Dworzak-Struna naladena.... z cyklu Melodie cygańskie Op.55
3.A.Dworzak-Kdyz mne stara matka.... z cyklu Melodie cyganskie Op.55
4.A.Dworzak-Siroke rukavy ....z cyklu Melodie cyganskie Op.55
5.K.Weill-"Youkali"
6.K.Weill-"Nanna's Lied"
7.K.Weill-"Wie lange noch"

Dla społeczności lokalnej, mieszkańców gminy Stara Kamienica, koncert ten jest wyjątkowy z kilku powodów. Ale jednym z nich jest fakt, że pani Karolina była przez wiele lat mieszkanką właśnie Starej Kamienicy, gdzie do dziś mieszka jej najbliższa rodzina.
Miejsce zamieszkania zmieniła wraz z wyborem studiów, a że miłość do muzyki towarzyszyła jej od dzieciństwa, nic dziwnego, że wybrała Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Dziś jest już szczęśliwą absolwentką tej uczelni.
Ale swoje umiejętności kształciła także poza granicami naszego kraju - na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu oraz na licznych kursach, m.in, u Ewy Bem.

Towarzyszący jej Filip Maciborski to pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swój talent szlifował między innymi pod okiem takich mistrzów, jak Jerzy Sulikowski, Marcin Sikorski czy Ewa Pobłocka. Obecnie poświęca się głównie pracy pedagogicznej. Związany jest wciąż z bydgoską Akademią Muzyczną, gdzie jest wykładowcą. Pracuje również w ZSM w im. F. Chopina w Pile jako pianista/akompaniator.  

Jak brzmią na żywo? My jesteśmy pewni, że pięknie, ale piękna często nie da się przekazać słowami, dlatego muszą Państwo go po prostu doświadczyć na własnej skórze (a konkretnie na uszach!).

Koncert organizowany jest we współpracy z Fundacją Optimo Modo. Wstęp kosztuje 10 zł. Bilety można nabyć m.in. w Artystycznej Galerii Izerskiej lub zarezerwować dzwoniąc na nr 785-243-673.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa liczną obecność!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz